Поврзи се со нас

Други спортови

Тие не му даваат мир: Изнервираниот Хабиб рече дека ова е 47-ми пат од 2015 година

Шампионот во лесна категорија УФЦ, Хабиб Нурмагомедов престана да се бори професионално, но допинг контролите не го заобиколуваат.

Уште еднаш, допонг контролата тропна на вратата на Хабиб за да изврши тестови, а борецот веднаш ги сподели тие информации со фановите на социјалните мрежи.

Тој исто така рече дека 47 пати бил тестиран за допинг од 2015 година.

Со оглед на тоа дека тој има 29-0 во кариерата, односно нема пораз, очигледно ова е причината што тој често е жртва на вработен во антидопинг агенција.

loading...

Facebook