Connect with us

Фудбал

Тијаго во Премиер лигата, но не во Ливерпул, туку во дресот на лутиот ривал?!

Уште одамна се знае дека Тијаго Алкантара од следната сезона нема да го носи дресот на Баерн Минхен со кој сезонава ја освои триплета. Пред неколку дена славеа во Лигата на шампионите во финалето против ПСЖ со 1:0 за шести пехар во историјата на германскиот тим.

Неколку месеци се шпекулира дека Ливерпул е неговата следна дестинација, но сепак се уште нема никаков договор бидејќи проблем се 30 милиони евра колку што бара Баерн Минхен. Но, во трката се вклучува Манчестер Јунајтед, на кого според англиските медиуми нема да му биде проблем да ја плати сумата. Останува да се види што ќе се случи со Тијаго Алкантара.

 

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com