Connect with us

Ракомет

Тиквеш ангажира ново засилување од Србија за во Суперлигата

Објавено:

24-годишниот Вања Смиљањиќ е најновото име во екипата од Кавадарци. Управата работи на формирање на тимоти носи нови засилувања.

Се работи за играч кој настапува на десната бековска позиција, знае да игра и како крило и се очекува да биде освежување за тимот на Петрески.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама