Поврзи се со нас

Фудбал

Тотенхем има намера да го купи Бејл за 15 милиони евра

Лондон, 10 ноември 2020 (МИА) – Напаѓачот на Тотенхем, Герет Бејл, кој во Лондон е на позајмица од Реал Мадрид, може да остане во тимот на Спарс, пренесува „Калчомеркато“.

Според изворот, Тотенхем е подготвен да го откупи договорот на 31-годишниот Велшанец за 15 милиони евра.

Бејл игра за Тотенхем од летото 2020 година. Според условите на зделката, „Реал“ му плаќа на играчот 415 илјади евра неделно.

Во тековната сезона, Бејл има три натпревари и еден гол. зс/

loading...

Facebook