Connect with us

Кошарка

Трета титула во низа за Реал во шпанскиот Суперкуп

Мадрид, 13 септември 2020 (МИА) – Кошаркарите на Реал вечерва во Мадрид ја победија Барселона со 72:67 (18:14, 13:18, 19:17, 22:18) во Суперкупот на Шпанија.

Факундо Кампацо  со 21 поен му помогна на Реал Мадрид да ја освои третата последователна и вкупно седма титула во ова натпреварување.

Барселона остана на шест трофеи.

Кај каталонскиот клуб најефикасен беше Никола Миротиќ со 22 поена. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com