Connect with us

Кошарка

Трик-шут на Дончиќ: Топката исчезна од кадарот, а потоа заврши во кошот (ВИДЕО)

Далас Маверикс оствари убедлива победа над Шарлот Хорнетс од 127-59 во подготвителниот меч за новата НБА сезона. Словенецот запиша десет поени и осум асистенции во рекордниот успех на неговиот тим.

Без разлика на тоа, Словенецот изведе трик-шут, кој влезе во кошот „без коски“.

Дефанзивците на Шарлот немаа никаков одговор за Дончиќ, додека тој беше на теренот.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама