Connect with us

Други спортови

Циципас се повлече

Стефанос Циципас одлучи да се повлече од финалето на АТП во Торино.

Гркот се откажа поради повреда на лактот со која имаше проблеми на Мастерсот во Париз.

Постоеше дилема дали ќе настапи во Торино, но тој реши да се обиде.

Во првото коло беше поразен од Андреј Рубљев со 6:4, 6:4 и беше јасно дека ќе се повлече.

„Тоа беше многу тешка одлука за мене, работев напорно за да стигнам до финалето и овој неверојатен настан, но за жал нема да можам да продолжам“, изјави Гркот.

Реклама

Facebook

Реклама