Connect with us

Други спортови

Турнирот во Акапулко во 2021 година ќе се одржи само во машка конкуренција

Акапулко, 26 август 2020 (МИА) – Турнирот во Акапулко, кој традиционално се одржува во мешан формат веќе две децении, следната година ќе биде без тенисерките.

Организаторите соопштија дека кризата со коронавирус ги попречува преговорите со партнерот „Октагон“ кој е сопственик на франшизата на ВТА.

Покрај тоа, поради пандемијата, изградбата на нови терени беше суспендирана и мечевите ќе се играат во поранешниот спортски комплекс. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com