Connect with us

Тајмаут

Урнебесно видео: Елиф Елмас му пушта балканска музика, Мертенс се обидува да го фати ритамот

Објавено:

 

По неколкуте добри резултати, очигледно атмосферата во соблекувалната на Наполи се подобрува. Доказ за тоа е видеото кое го објави македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. Имено, тој ја пушти песната „Није мене душо убило“ од босанскиот пејач Халид Муслимовиќ, а неговиот соиграч Мертенс се обидуваше да го фати ритамот. Како изгледа сето тоа погледнете во видеото.

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама