Connect with us

Други спортови

Усаин Болт позитивен на коронавирус, неколку фудбалски sвезди во неволја?!

Според медиумите од Јамајка, но и некои други странски медиуми, Усеин Болт е позитивен на коронавирусот.

Информациите сè уште не се официјално потврдени, но, наводно, само се чека моментот кога самиот Болт ќе потврди сè.

Според странските медиуми, Болт се заразил на прославата на неговиот роденден, каде никој не се придржувал до епидемиолошките мерки.

Ова е исто така голем проблем за некои фудбалски sвезди, како Рахем Стерлиг и Леон Бејли, кои беа на роденденската забава на Болт.

loading...

Останува да се види дали Болт ќе се огласи, и дали големите фудбалски sвезди, кои присуствуваа на настанот, ќе бидат во голем проблем.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com