Connect with us

Тајмаут

Ужас во Прилеп: Тренер по џудо осомничен за силување малолетничка!

Published

on

Полицијата во Прилеп вчера поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство против Р.П (46 години) за cтopeно кpивично дело “обљyба co злoyпотpeба на положбата”.

Неофицијално, станува збор за тренер по џудо, а силувањето на 15-годишната малолетничка било пријавено од нејзин родител. На Р.П. му е одреден 30-дневен притвор во КПУ Битола.

Полицијата истовремено информира дека во моментов истражува и други вакви случаи во Прилеп.

Извор: Sport1.mk

Advertisement

Facebook