Поврзи се со нас

Други спортови

Валентино Роси ќе ја вози 20. сезона во Мото ГП

Рим, 1 октомври 2020 (МИА) – Еден од најуспешните мотоциклисти во историјата, Валентино Роси потпиша со тимот на Петронас СРТ Јамаха за сезоната 2021 година, според официјалната веб-страница на Мото ГП.

-текстот продолжува по рекламата-

Така, сезоната-2021 година ќе биде 20-та за 41-годишниот Италијанец во „кралската класа“.

Роси е седумкратен елитен шампион во мото ГП. зс/

-текстот продолжува по рекламите-

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама