Connect with us

Тајмаут

Ванда го мотивира Икарди пред дуелот со Баерн со провокативна фотографија и пораката „Веќе те чекам“

Финалето на Лигата на шампионите (недела, 21 часот) помеѓу ПСЖ и Баерн се приближува и сите чекаме на дуелот на одличните тимови.

Ќе биде спектакл за крајот на долгата и никогаш неумерена сезона поради пандемијата на коронавирус. Францускиот и германскиот шампион ќе се борат за титулата најдобар клуб во Европа, а за парижаните тоа е исто така првото големо финале.

Затоа, особено ќе бидат мотивирани Нејмар, Мбапе и компанијата, а Мауро Икарди има дополнителна мотивација. Аргентинскиот напаѓач се подготвува за Баерн од неговата сопруга Ванда Нара.

Ванда објави селфи во својот градник, го објави истото на Инстаграм и му напиша порака на Мауро: „Веќе те чекам“.

Нејзиниот сопруг игра еден од најважните натпревари од неговата кариера во Лисабон, додека Ванда ужива во нивниот дом во Париз. Веруваме дека поранешниот играч на Интер ќе биде соодветно награден доколку тој стане утре европски шампион.

View this post on Instagram

📲

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

View this post on Instagram

Amante de los atardeceres 🌅

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

View this post on Instagram

🐞

A post shared by Wanda nara (@wanda_icardi) on

 

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com