Поврзи се со нас

Фудбал

Вардар испушти победа на дербито со Пелистер

Битола, 4 октомври 2020 (МИА) – Нерешено 1:1 заврши вечното дерби на македонскиот фудбал меѓу Пелистер и Вардар. „Црвено-црните“ беа пред триумф во Битола по голот на Матеј Цветановски во 31 минута. Битолчани успеаја да извлечат реми, откако Бразилецот Чарлстон си постигна автогол во 90+4 минута.

-текстот продолжува по рекламата-

Другите пет натпревари од 8. коло во Првата македонска фудбалска лига се одиграа вчера.

Резултати:
Беласица – Ренова 1:1
Македонија ЃП – Струга Трим Лум 2:0
Работнички – Академија Пандев 0:0
Шкендија – Силекс 1:1
Шкупи – Борец 3:0.

-текстот продолжува по рекламите-

Табела: Шкендија 18 бода, Шкупи 16, Македонија ЃП 16, Борец 12, Силекс 11, Работнички 11, Струга Трим Лум 11, Вардар 11, Пелистер 10, Академија Пандев 7, Ренова 6, Беласица 1. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама