Connect with us

Фудбал

Вардар му го нанесе првиот пораз на Шкупи во тековната сезона

Скопје, 13 септември 2020 (МИА) – Вардар го победи Шкупи со 1:0 попладнево на Национална арена „Тодор Проески“ во Скопје. За тимот од Чаир ова е прв пораз сезонава во Првата македонска фудбалска лига.

Резултати на денешните четири средби од 5. коло во ПМФЛ:
Борец – Академија Пандев 2:0
Пелистер – Македонија ЃП 0:0
Ренова – Работнички 0:1
Вардар – Шкупи 1:0.

Вчера:
Беласица – Шкендија 0:3
Струга Трим Лум – Силекс 2:0.

Води Шкендија со 11 бода, Силекс 10, Шкупи 10, Работнички 8, Борец 8, Струга 7, Македонија ЃП 7, Вардар 7, Пелистер 6, Ренова 5, Академија Пандев 3, Беласица 0. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com