Connect with us

Фудбал

Вардар со пораз се враќа од гостувањето кај Пјуник во Ереван

Вардар со минимален пораз од 1:0 на гостувањето кај Пјуник во Ереван го започна воведното квалификациско коло за Лига Европа.

Во првиот дел Пјуник дојде до водство од 1:0 со голот на Мохамед Конате  во 28-та минута од натпреварот, а фудбалерите на Вардар до паузата не успеаа посериозно да се заканат на голот на домаќините.

Вардар во вториот дел се обиде да изврши посилен притисок и да стигне до израмнување, но фудбалерите на Пјуник ја зачуваа минималната предност доволна за победа.

Реванш се игра за седум дена во Скопје.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com