Connect with us

Ракомет

Вардар тргна со Стевче Алушовски

Објавено:

Европскиот и македонскиот првак го одработе првиот тренинг во новата година и тоа со новиот тренер Стевче Алушовски. Првата прозивка беше во салата „Јане Сандански“, а дел од играчите недостасуваа на првиот тренинг поради обврските со своите репрезентации на ЕП.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com