Connect with us

Фудбал

Вечерашниот хет-трик на Меси му донесе втората позиција, пред него само Бензема

Објавено:

Лионел Меси со вечерашниот хет-трик иако поголем дел од сезоната ја пропушти успеа да се искачи на втората позиција на листата, пред него се наоѓа само играчот од Реал Мадрид, Карим Бензема со девет погодоци.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама