Вечерашниот хет-трик на Меси му донесе втората позиција, пред него само Бензема

Лионел Меси со вечерашниот хет-трик иако поголем дел од сезоната ја пропушти успеа да се искачи на втората позиција на листата, пред него се наоѓа само играчот од Реал Мадрид, Карим Бензема со девет погодоци.

-текстот продолжува по рекламата-