Поврзи се

Други спортови

Венус подобра од Серена Вилијамс во сестринскиот дуел на Индијан Велс

Постарата од сестрите Вилијамс, Венус ја совлада Серена во меч од 1/16финалето на ВТА турнирот во Индијан Велс, САД.

За нешто помалку од еден и пол час Венус го доби мечот со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4.

Ова беше прв натпревар за Серена по паузата поради мајчинство.

Досегашниот резултат во меѓусебните дуели е 17:12 за Серена.

Во осминафиналето Венус Вилијамс ќе игра со Анастасија Севастова од Летонија.

ФОТО

loading...

Повеќе од Други спортови

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com