Connect with us

Фудбал

Вернер го одби Гвардиола за да му се приклучи на Челзи

Лондон, 5 септември 2020 (МИА) – Напаѓачот Тимо Вернер стана нов член на Челзи оваа сезона. Според новинарот Кристијан Фолк, Германецот ја одбил понудата на главниот тренер на Манчестер сити, Пеп Гвардиола да им се приклучи на „граѓаните“ и го избрал тимот од Лондон.

Претходно беше објавено дека главниот тренер на клубот Френк Лампард го убедил Вернер да направи избор во корист на Челзи.

Минатата сезона Вернер настапуваше за Лајпциг. Тој на 45 натпревари за Бундеслигашот постигна 33 гола. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com