Connect with us

Фудбал

Вест Хем е подготвен да го продаде Рајс за 100 милиони фунти

Лондон, 7 август 2020 (МИА) – Премиерлигашот Вест Хем е подготвен да го продаде играчот од средниот ред Деклан Рајс. Раководството на клубот бара 100 милиони фунти за фудбалерот, објави „Скај Спорт“.

Дваесет и едногодишниот Англичанец го бараат Манчестер сити и Манчестер јунајтед.

Рајс оваа сезона има одиграно 26 натпревари во Премиер лигата, постигна еден гол и четири асистенции. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com