Connect with us

Кошарка

Вестбрук ќе го пропушти и петтиот натпревар од серијата со Оклахома

Орландо, 26 август 2020 (МИА) – Кошаркарот на Хјустон, Расел Вестбрук ќе го пропушти петтиот натпревар од првото коло од плеј-офот со Оклахома, објави инсајдерот Марк Штајн. Моменталниот резултат е 2-2 во серијата прв до четири победи.

Вестбрук продолжува да закрепнува од повредата на десниот бутен мускул поради која не  играше на ниту еден натпревар во плејофот.

Во регуларната сезона, поранешниот МВП во лигата, во просек имаше 27,2 поени, 7,9 скокови и 7,0 асистенции во просек за 35,9 минути по натпревар. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com