Поврзи се со нас

Кошарка

Вестбрук ќе игра на петтиот меч во серијата со Оклахома

Орландо, 28 август 2020 (МИА) – Кошаркарот на Хјустон, Расел Вестбрук ќе игра на петтиот натпревар од првото коло од плеј-офот со Оклахома, објави новинарот на „The Athletic“, Кели Аико.

Ѕвездата на „ракетите“ закрепна од повредата мускулот на десната нога.

Првичниот термин за петтиот натпревар во серија меѓу Хјустон и Оклахома е закажан за сабота, 29 август, но поради бојкотот на играчите кои протестираат против расизам, неизвесно е дали ќе се одигра во тој термин. зс/

Facebook

loading...