Connect with us

Кошарка

Вестбрук веќе следниот викенд може да биде во составот на Хјустон

Орландо, 17 август 2020 (МИА) – Плејмејкерот на Хјустон рокетс, Расел Вестбрук може да се врати на теренот претстојниот викенд.

Оваа информација во јавноста ја изнесе инсајдерот Шемс Чаранија.

За в сабота е закажан третиот натпревар од првата рунда во НБА плејофот меѓу Хјустон и Оклахома.

Вестбрук закрепнува од повреда на бутниот мускул. зс/

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com