Connect with us

Други спортови

Видал одби компензација за да го забрза трансферто кон Интер

Барселона, 13 септември 2020 (МИА) – Играчот за врска Артуро Видал одби обештетување од 6,5 милиони евра за предвремено раскинување на договорот со Барселона. Чилеанецот се обидува да го забрза преминувањето во Интер, пренесува Тутоспорт.

Претходно беше објавено дека Видал се договорил за личен договор со миланскиот клуб. Годишната плата на Чилеанецот ќе изнесува шест милиони евра + бонуси, договорот ќе важи до 2022 година со можност за продолжување на уште една година.

Артуро Видал (33) игра за Барселона од 2018 година. Минатата сезона тој одигра 43 натпревари за Каталонците, постигнувајќи осум погодоци. зс/

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com