Поврзи се со нас

Фудбал

Видал пристигна во Милано

Милано, 20 септември 2020 (МИА) – Фудбалерот на Барселона, Артуро Видал пристигна во Милано. Од утре тој ќе стане играч на Интер, објави на Твитер новинарот Николо Скира.

Триесет и тригодишниот играч за врска ќе биде подложен на лекарски преглед и ќе потпише двегодишен договор со можност за продолжување на уште една сезона.

Платата на играчот ќе биде шест милиони евра годишно.

Видал игра за Барселона од 2018 година. Заедно со каталонскиот тим стана шампион на Шпанија и освојувач на Суперкупот на земјата. зс/

Advertisement

Facebook

Реклама