Поврзи се со нас
Here is the banner code 300x250 for mobile:

Кошарка

ВИДЕО: Адетокумпо се разигра, но Милвоки загуби!

Стеф Кари имаше уште една извонредна партија со која му донесе победа на Голден стејт, овој пат над Лос Анџелес Клиперс со десет поени разлика.

Стеф Кари потсети на најдобрите денови во победата на Голден Стејт вориорс против Лос Анџелес клиперс со 115-105. Одличниот кошаркар постигна 38 поени и 11 асистенции.

Хјустон оствари голем триумф откако со 132:90 буквално го понижи Орландо Меџик кој синоќа изгледаше тотално немоќно.

loading...

Facebook