Поврзи се со нас

Други спортови

ВИДЕО: Ако мислите дека вашата работа е тешка, тогаш треба да погледнете што прават снимателите на Формула 1

Викендов е закажана трка во Формула 1 за Големата награда на Белгија.

По двонеделна пауза, најбрзиот циркус на светот продолжува викендов со трка на легендарната патека во Белгија.

Вчера се одржа уште една тренинг сесија, а тренингот и квалификациите се закажани за денес. Формула 1 сподели видео на социјалните медиуми што ја воодушеви јавноста, а еден од снимателите е во центарот на вниманието.

Имено, тие сакаа да покажат колку напорна работа имат снимателите, тие треба да „фатат“ автомобил во рамката додека поминува покрај нив со брзина од над 300 километри на час.

Работата на снимателите веднаш до патеката е навистина тешка, а како изгледа погледнете во видеото подолу.

Facebook

loading...