Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Алиоски од пенал носи водство за Македонија

Алиоски во 4. минута од натпреварот од пенал нови водство за Македонија на првиот натпревар од Лигата на нации кој денеска го играме против Ерменија.

loading...

Имено, Харојан отиде невнимателно и го сруши Елмас, а главниот судија Ирфан Пељто покажа на белата точка. Најстрогата казна ја изведе Езџан Алиоски и го матира Давид Јурченко (1-0). Овој погодок е шести во дресот со државниот грб за фудбалерот на Лидс Јунајтед.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com