Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Аууу каква грешка на стартот од вечното дерби – Партизан со водство

Погледнете ја оваа почетничка грешка која се случи и на почетокот од дербито меѓу Партизан – Црвена Звезда.

Ерековиќ грубо погреши, со неколку кратки пасови „црно-белите“ го освоија просторот, а младиот Филип Стевановиќ ја погоди мрежата на Борјан.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама