Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Баксузна ноќ за двајца вандали – Од сите луѓе, Кличко налета на нив

Објавено:

Легендарниот украински боксер Витали Кличко на својот профил на Фејсбук објави многу интересно видео.

Кличко, кој реши да продолжи со политичката кариера по завршувањето на спортската, што е многу успешен, во моментов е градоначалник на Киев и има голема поддршка од народот.

Како и да е, како и секаде, има одредени проблеми, а двајцата деликвенти решија да напишат “White Lives Matter” на ѕидот во центарот на главниот град на Украина во ново реновираната улица.

Сепак, лошата среќа беше доволна за Кличко да дојде до нив во тој момент. Изразот на нивните лица зборува за стравот што царувал, а едниот решил да избега, додека Витали го чувал другиот сè додека не пристигне полицијата.

Нема сомнение дека вториот вандал наскоро ќе заврши зад решетки, и тие навистина се големи баксузи кога на нив налета првиот човек на градот и поранешен шампион во тешка категорија.

Видеото можете да го погледнете тука.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама