Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Барди со гол од слободен удар од 30 метри, Македонија води 1:0

Published

on

Кикс на голманот на Вихел, Барди во 7. минута од натпреварот носи водство од 1:0 за Македонија.

Одличен старт на денешниот натпревар. Барди од слободен удар од 30 метри упати удар, и го изненади Бихел кој не успеа да одбрани, и топката заврши во голот.

Лихтенштајн е селекцијата против која имаме најмногу победи. Во досегашните девет меѓусебни средби, Македонија се радувала осум пати, а само еднаш било нерешено.

Facebook