Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Бегството од пораз на Пандевци не успеа – Шкупи ја освои Струмица

Иако на домашен терен, Академија Пандев попладнево загуби од чаирчани со 0:1. Иако планот беше бегство од шестиот пораз против Шкупи, сепак тоа не се реализираше. Шкупи славеше со голот на Дембо Дарбо во 79.минута и во чекор ја следи Шкендија која се наоѓа на лидерската позиција со 21 бод.

Шкупи се доближи со 19 бода и се одлепи од Македонија ЃП, која загуби со 2-1 на гостувањето во Велес кај Борец. Во следното коло, струмичани патуваат во Ѓорче Петров, а Шкупи на домашен терен игра со Силекс.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама