Поврзи се со нас

Кошарка

ВИДЕО: Беше 5-ти пик на НБА драфтот, го одбра Кливленд, а потоа му купи џип на неговиот татко, реакцијата непроценлива

Исак Окоро беше 5-ти пик на НБА драфтот за 2020 година. Него го одбра тимот на Кливленд. Окоро важи за голема надеж на НБА кошарката, а дали тоа ќе биде така останува да покаже со партиите во следната сезона.

Откако беше избран за Кливленд, Окоро одлучи да го почасти неговиот татко со нов автомобил. Му купи џип, а реакцијата на неговиот татко беше непроценлива.

 

loading...

Facebook