Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Бесниот Мурињо ја напушти клупата пред крајот на мечот

Тотенхем не успеа да го победи Њукасл.

Иако Спарси доминираа повеќе од 90 минути, тие постигнаа само еден гол и останаа без триумф длабоко во продолжението кога беше досуден пенал за Њукасл од кој Калум Вилсон погоди за 1-1.

Мурињо беше бесен. Тој веќе не сакаше да го гледа овој натпревар и на неколку минути пред крајот отиде во соблекувалната и на тој начин покажа што мисли за судиската одлука.

 

Advertisement

Facebook

Реклама