Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: Богдановиќ го надмина легендарниот Дражен, феноменални 48 поени, Портланд го сруши шампионот

Јута Џез продолжува да гази во НБА, синоќа имаше маестрално издание против Денвер, постигна 48 поени, најмногу во својата кариера, Јута победи со 127-120.

Богдановиќ погоди 16 од 23 шута, погодувајќи и дури осум од 11 обиди за тројка. Запиша најмногу поени за Јута од 1998 година кога Карл Мелоун постигна 56 поени против Голден стејт.

Ефикасен натпревар одиграа Милвоки и Хјустон (141-133), Далас немаше проблеми со Кливленд (110-90), а доминацијата на домаќините ја потврдија уште Чикаго, Филаделфија, Шарлот и Мајами.

Реклама

Facebook