Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Боксер претепа двајца полицајци во цивилна облека, а потоа пристигна и засилување

Шпанските медиуми на широко пишуваат околу синоќешниот инцидент на улиците на Барселона.

Имено, еден аматерски боксер го напуштил кафулето без да платил, по што била известена и полицијата.

Наскоро пристигнале двајца полицајци со обична облека, кои се обиделе да го уапсат 22-годишниот Италијанец, но не поминале добро.

Боксерот започна да ги тепа полицајците кои беа принудени да повикаат засилување за да го уапсат.

Засилувањето пристигнаа наскоро, специјалните сили почнаа да скокаат од комбето. Боксерот сфати дека нема шанси и се предаде.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com