Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Бомбата на Дембеле го направи Меси рекордер

Барселона е освојувач на Супер купот на Шпанија за 2018 година.

Во натпреварот кој се играше на неутрален терен, во Мароко, каталонскиот тим славеше со 2-1 и по пауза од една година го врати трофејот во своја сопственост.

Херој на Барса е францускиот репрезентативец Усман Дембеле кој го постигна победничиот гол во 79. минута и тоа со фантастичниот удар од околу 20 метри откосо.

Извор: Sporclub.mk

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com