Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Борец славеше на домашен терен во драматичен натпревар

Интересен натпревар имавме можност да гледаме попладнево меѓу Борце и Македонија Ѓорче Петров, а во рамките на Првата македонска фудбалска лига. Велешани на домашен терен во драматичен натпревар запишаа победа која им беше повеќе од потребна. Натпреварот заврши 2:1, а не беа реализирани дури три пенали.

За избраниците на Горазд Михајлов ова беше четврта победа во новата сезона.

Фото: Batali.net

Advertisement