Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Бразилските навивачи го каменуваа автобусот со репрезентативците

Неуспехот на селекцијата на Бразил на Светското првенство во Русија тешко му падна на навивачите на оваа репрезентација.

„Кариоките“ Мундијалот го завршија во четврт финалето со поразот од селекцијата на Белгија (1:2), а ваквиот резултат ги разлути навивачите кој бараа да бидат шампиони на Светското првенство.

По тимскиот автобус, по враќањето во Бразил беше фрлано со се и сешто. Летаа камења, јајца, јаболка, сокови и се беше непријатно за гледање.

Дали навистина се работи за напад на автобусот на репрезентацијата не е службено потврдено, но ако тоа се случило, сигурно ни на фудбалерите кои беа таму не им е сеедно.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com