Connect with us

Други спортови

ВИДЕО: Брутално ликвидиран млад боксер, штитеник на Мејведер

Штитеникот на еден од најголемите боксери на сите времиња Флојд Мејведер, бил на пикник со своето семејство, кога непознато лице укало во него. Несреќниот Дени Гонзалес починал на лице место, а повредени се уште двајца малолетници и уште една постара личност.

-Со тага јавуваме дека Дени Гонзалес, трагично настрада, напиша претседателот на ВБЦ организацијата Маурисио Сулиман.

Гонзалес имал 22 години, а убиството се случило во Kалифорнија.

Од 2016-та година тој има договор со Мејведер, односно еден од најдобрите е негов промотор и штитеник.

loading...

Причините за убиството не се познати.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com