Поврзи се со нас

Други спортови

ВИДЕО: Девојка со својот „Мини“ погрешно свртела, па се најде среде трка

Девојка со својот автомобил марка „мини“ погрешно свртела и влетала во трка со автомобили на познатата патека Интерлагос во Бразил.

Необиченниот  инцидент се случи на трката во Мерцедес Бенц Челинџ на познатата патека во Сао Паоло.

Имено, 29-годишната Рената Монти, која управувала со Mini, истакна дека учествувала во тркачки настан веднаш до Интерлагос патеката. Кратко по драг трките, таа се загубила и се нашла на патеката каде што се одвивал шампионатот на Сао Пауло.

Официјалните лица веднаш испратија безбедносно возило и им дадоа знак на тркачите да забават, додека „мини“ беше паркиран покрај работ на патеката.

 

loading...

Facebook