Connect with us

Тајмаут

ВИДЕО: Диде Дрогба заврши во кревет со непозната жена, по 20 години се раздели со Лала

Published

on

Легендарниот фудбалер на Челзи, Дидие Дрогба објави дека се развел од сопругата Лала Диакате, која ја запознал во Париз. Практично Дрога се раздели со својата сопруга со која беа заедно 20 години. Тој малку зборуваше за својот приватен живот и вешто го криеше од медиумите. Сепак, сега се појави видео со непозната жена во кревет, па мораше да се огласи.

-Не сум навикнат да зборувам за својот приватен живот. Но, поради шпекулациите во медиумите, можам да потврдам дека за жал по 20 години заеднички живот, Лала и јас минатата година донесовме тешка одлука, секој да тргне по својот пат. И натаму сме многу блиски и главни приоритети се нашите деца, вели Дрогба.

Advertisement

Facebook