Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Димитриевски во 95. минута ја сушти ролетната на голот – имаше двојна одбрана!

Столе Димитриевски е нашиот најдобар голман, а тој епитет уште еднаш го покажа вечерва. Во продолжението од натпреварот, во 95. минута тој имаше маестрални две одбрани.

Advertisement