Connect with us

Ракомет

ВИДЕО: Доколку не сте знаеле, еве колкави плати добивале ракометарите на Вардар

Handball.tv преку видео илустрација ги објави платите на ракометарите на Вардар во изминатите неколку години. Се разбира со доаѓањето на Самсоненко, растеле и платите, но биле ангажирани и звучни имиња кои чинеле повеќе. Па, така најплатен е Игор Карачиќ со 15.500 евра месечно, по него следуваат Тимур Дибиров и Даинис Криштопанс со по 15 илјади евра месечно, а капитенот Стојанче Стоилов е шести со 10 илјади евра.

Сега Вардар има ново раководство, Самсоненко замина, а со тоа заминаа и голем број звучни имиња.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама