Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: Дончиќ најавува нова одлична сезона, за само 26 минути стигна до двоцифрен број поени

Објавено:

Во пресрет на новата НБА сезона се играат пријателски средби. Далас ја совлада Филаделјфија со 118:115, а словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ имаше одлична партија. За 26 минути на паркетот постигна 23 поени, додавајќи седум скокови и шест асистенции.

Oсвен Дончиќ, добар натпревар имаше и Криштапс Порѕингис, кој постигна 17 поени и 12 скокови.

Со ова словенечкиот кошаркар најавува уште една успешна сезона.

 

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама