Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: Дончиќ правеше чуда на теренот, Германија налета на Словенија

Словенија денеска ја оствари третата победа на олимпискиот турнир, и тоа не против било кој противник. Словенците денеска беа подобри од актуелните светски шампиони, моќните Шпанци кои не успеаја да се снајдат баш најдобро во последниот период.

Лука Дончиж беше расположен за проигрување и мудро го искористи вниманието на противникот за другите да поентираат од тимската игра на Словенија во целост.

Победникот од мечот меѓу Словенија и Германија во полуфинале ќе игра против подобриот од дуелот меѓу Франција и Италија.

Facebook