Connect with us

Кошарка

ВИДЕО: Дончиќ во стилот на Кари, им одржа лекција на сите и постигна 20 поени за 24 минути

Објавено:

Словенечкиот кошаркар Лука Дончиќ во текот на паузата поради коронавирусот беше критикуван поради својата физичка состојба затоа што многумина тврдеа дека зголемил неколку килограми.

Ѕвездата на Далас синоќа по којзнае кој пат покажа за каков талент се работи и за неполни 25.минути игра оствари трипл-дабл од 20.поени, 11.скока и 10 асистенции во меч против Индинана.

Реклама
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама