Поврзи се со нас

Други спортови

ВИДЕО: Два инциденти на стартот од трката за Големата награда на Сочи

Трката за Големата награда на Сочи започна на најлош можен начин бидејќи два инциденти се случија веднаш.

Двајца возачи ја завршија денешната трка на самиот старт, во која Луис Хамилтон е голем фаворит, а Британецот ја започна од пол-позицијата.

Што се однесува до почетокот на трката, Карлос Саинз најпрво удри во ѕид во својот Мерцедес, а наскоро и Ленс Строл доживеа несреќа.

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас стигна до својата деветта победа во Формула 1 откако беше најбрз на трката за ГН на Русија.

 

Advertisement

Facebook

Реклама