Поврзи се со нас

Ракомет

ВИДЕО: ЕХФ го награди Митревски, цела Европа зборува за неговата одбрана

Македонскиот ракометен голман Никола Митревски имаше фантастична вечер на голот на Порто против Пик Сегед во рамките од ЕХФ лигата на шампионите. Порто славеше со 25:19, а за одбраната на Митревски зборува цела Европа. Тој беше прогласен за играч на натпреварот, секако заслужено.

Advertisement

Facebook

Реклама